Kauno apskrities viešoji biblioteka
„Išnykusios praeities ženklai“
2017

Kur galima rasti sprendimą: Internetinėse parduotuvėse Google Play, App Store, taip pat adresu http://praeitieszenklai.kvb.lt

Kodėl ir kaip?

Mobilia programėle (virtualiu edukaciniu žaidimu) „Išnykusios praeities ženklai“, taikant inovatyvius sprendimus, siekiama užtikrinti skaitmenintų kultūros objektų (nuotraukų ir atvirukų) sklaidą Kauno ir Marijampolės apskričių miestų (Kauno, Birštono, Jonavos, Marijampolės, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Prienų, Šakių ir Vilkaviškio) bendruomenėse, padedant išlaikyti ir stiprinti vietos tapatumą, istorinę atmintį bei skatinti vietinį turizmą. Virtualiame edukaciniame žaidime, pasitelkus įvairias užduotis, inovatyviai pristatomi skaitmeninti kultūros objektai – atvirukai, senosios (iki 1940 m.) ir dabartinės nuotraukos, bylojantys apie su Kauno ir Marijampolės apskričių miestų bendruomenių istorija glaudžiai susijusius pastatus (bažnyčias, mokyklas ir kt.) ir viešąsias erdves (aikštes, parkus ir kt.), atskleidžiantys, kaip tam tikri minėtų miestų objektai atrodė XX a. I-oje pusėje ir kas jų vietoje yra šiandien. Žaidimo skyrelyje „Pažink“ pateikiama informacija apie Kauno ir Marijampolės apskričių 11 miestų kultūros paveldo objektus, kurie mūsų dienų nesulaukė arba neatpažįstamai pasikeitė. Čia skelbiama visa reikalinga medžiaga, norint skyreliuose „Atsakyk“ ir „Pažaisk“ teisingai atsakyti į klausimus ir gerai atlikti užduotis. Prie daugumos objektų aprašymų yra nuorodos į Virtualią elektroninio paveldo sistemą (http://www.epaveldas.lt), kurioje galima susipažinti su pastatų aprašymais tarpukario spaudoje. Joje parašyta įdomių faktų apie tam tikrą žaidime pristatomą objektą. Taip prisidedama prie skaitymo skatinimo ir suskaitmenintų senųjų leidinių sklaidos. Skyrelyje „Atsakyk“ pateikiami klausimai, į kuriuos atsakius, galima įvertinti, kaip įsisavinta skyrelyje „Pažink“ pateikta medžiaga. Siūloma rinktis iš trijų atsakymo variantų, iš kurių vienas – teisingas. Atsakius be klaidų (galima viena klaida) į 5-is klausimus, pasirodo linksmas giliukas su užrašu „Sveikiname, esi išnykusios praeities ženklų žinovas! Patiko? Žaisk toliau!“. Neteisingai atsakius į du ir daugiau klausimų – pasirodo nusiminęs giliukas su užrašu „Nenusimink! Žaisk toliau!“. Skyrelyje „Pažaisk“ pateikiama užduotis, kur reikia pažymėti to miesto pavadinimą (bakstelėti ant jo skrituliuko), kuriame buvo objektas, pavaizduotas užduoties nuotraukoje. Susiejus 5-is objektus iš eilės be klaidų arba su viena klaida – pasirodo linksmas giliukas su užrašu „Sveikiname, esi išnykusios praeities ženklų žinovas! Patiko? Žaisk toliau!“. Jeigu atliekama su dviem ir daugiau klaidų – tuomet pasirodo nusiminęs giliukas su užrašu „Nenusimink! Žaisk toliau!“. Skyrelyje „Apie“ yra informacija apie projektą „Išnykusios praeities ženklai“, jo vykdytojus, rėmėjus, partnerius ir kt.

Kuo išskirtinis?

Mobili programėlė netradiciškai pristato visuomenėje mažai žinomą informaciją (pastatų istorijas). Virtualus edukacinis žaidimas naudingas skatinant vietos bendruomenes plačiau domėtis savo krašto istorija ir kultūros paveldu. Išradingai pritaikomas moksleivių edukacijos procese. Gali būti pasitelkiamas turistų, keliaujančių po Kauno ir Marijampolės apskričių miestus, norinčių susipažinti su vietos istorija ir jos savastimi.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.