Miško valdymo ir investavimo platforma | Skaitmeninis knygnešys

Miško valdymo ir investavimo platforma

667
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: FOROS.lt


Kur galima rasti sprendimą: https://www.foros.lt/

Kodėl?

Lietuvoje yra ~250 000 privačių miško savininkų. Tačiau neturime gilių miškininkystės tradicijų, kurios masiškai eitų iš kartos į kartą. Vieni mišką paveldėjo, kitiems jis buvo grąžintas restitucijos teise. Kitaip tariant, žmogui „nutiko miškas“ ir nėra aišku ką su jais galima ar reikia daryti, kad jis tvariai augtų ir neštų ekologinę, ekonominę ir finansinę naudą gamtai, žmogui, valstybei. Tokiu būdu Lietuvos miškų rinka tapo palanki neskaidriems rinkos tarpininkų veiksmams, nuo kurių nukenčia ir savininkai, ir miškai, ir ekonomika. Gajūs mitai dar labiau gąsdina žmones imtis veiksmų, dažnai miškai paliekami likimo valiai. Neišnaudota senamadiška, įprotinėmis elgsenomis paremta miškų situacija šaukėsi sprendimo ir sukūrė terpę patogiam sprendimui - FOROS.lt platformai, kurioje sudėtingi dalykai pateikiami paprastai ir svarbiausia - įgalina kurti žalesnę ateitį.

Kaip?

Foros - tai miško valdymo ir investavimo platforma. Tai sprendimas, kuris leidžia miško savininkui tapti žaliuoju investuotoju ir apjungia visus miško sektoriaus dalyvius - savininkus, investuotojus, miško tvarkymo paslaugas teikiančias įmones ir kt.
Foros platforma iš esmės inovuoja miškų rinką Lietuvoje, suteikdama savininkui visą informaciją apie jo mišką vienoje vietoje ir aiškias gaires kaip tvariai jį auginti, kokius privalomus darbus reikia atlikti. Visa tai - vos keliais mygtuko paspaudimais.
Valdomi tvariai ir suvokiami per vertės matmenis miškai tampa žaliąja investicija. O miškų savininkai - žaliaisiais investuotojais.
Kuo daugiau žmonių investuos į miškus, tuo labiau nyks miškų naikinimo, apleidimo problema, nes jų taps daugiau ir vešlesnių, sveikesnių. Tuo labiau bus sprendžiama anglies dvideginio pėdsako problema pasaulyje.

Kuo išskirtinis?

Tai yra vienintelė tokia miško valdymo ir investavimo platforma, kur vartotojas gali prisijungti ir matyti savo miško vertę bei jos pokytį, valdyti savo mišką internetu, įsigyti naują mišką keliais mygtukų paspaudimais ar parduoti turimą mišką atviros rinkos sąlygomis.
Platforma veikia Lietuvoje ir Latvijoje, bei rengiasi sparčiai plėtrai Baltijos Šalyse, Šiaurės šalyse ir Europoje.
Dizainas - intuityvus ir modernus, pateikiantis sudėtingus dalykus paprastai ir aiškiai. Atskiriama skaitinė ir tekstinė informacija, leidžianti mišką suvokti per ekonominę ir ekologinę vertę, miško valdymo portfelyje matyti ir prognozuoti miško vertę. Dizaino sprendimas kurtas profesionalaus svetainių dizaino kūrėjų Eriku Mališausko ir grafinio dizaino meistės Eglės Gaigalienės.
Technologija - Lietuvių programuotojų komanda su Danielium Visocku priešakyje, kuria unikalią technologija, kuri žaliajam investuotojui leidžia matyti aktualią savo miško vertę. Miško valdymo portfelis reflektuoja besikeičiančią medienos rinką, unikalų augantį mišką ir leidžia prognozuoti finansinę grąžą ilgu ir trumpu laikotarpiu.
Inovacija - Miško savininkas tampa žaliuoju investuotoju savo mišką kuomet matys jį finansine išraiška, galėdamas prognozuoti kuriame etape kuri miško dalis pasiekia savo optimalų amžių, kuriai miško daliai reikalingas ugdomasis kirtimas, koks miško sodinimas galiumas kuriame plote ir kiek jis bus vertas po kelių dešimčių metų. Idėjos autoriai - FOROS įkūrėjai Justas Kaveckas ir Tadas Palaima.
Strateginiai kriterijai:
Poveikis - tai unikali platforma apjungianti ir sprendžianti dvi pagrindines problemas.
1) Miško ir medienos rinka tampa skaidresne, labiau veikianti atviros rinkos sąlygomis.
2) Globalią miškų ir gamtosaugos problemą, kurią Jungtinės Tautos yra apibrėžę 12 Tvarios plėtros tiksle (United Nations Sustainable Development Goals, No 12 - Life on land, http://www.globalgoals.org) - didinti tvariai valdomų ir auginamų miškų plotus.
Kiekvienas miškas pasisavina tam tikrą CO2 kiekį. Priklausomai nuo miško sudėties ir padėties, žaliasis investuotojas kiek jo miškas užrakino anglies dvideginio ir taip galės kompensuoti savo emisijos pėdsaką.
Vertė - Mes nuoširdžiai tikime, kad miškų grožis ir žaluma išgelbės pasaulį. Remiantis mokslininkų duomenimis, paskaičiavome, kad Lietuvos gyventojas vidutiniškai sukuria 7,4 m2 mt CO2 per metus. Tokį kiekį padengia maždaug 0,6 ha miško. O tvariai valdomas miškas jo sukuria dar daugiau.
Foros kuria edukuojantį turinį, kuris apima ne tik miškų temą, bet ir globalines klimato problemas.
Kuo daugiau žmonių geriau supras ir lengvai galės investuoti į miškus, tuo pasaulis taps žalesnis, švaresnis ir tvaresnis.