PILOT-LINK (Nuotolinis laivų locavimas (vedimas)) | Skaitmeninis knygnešys

PILOT-LINK (Nuotolinis laivų locavimas (vedimas))

Sprendimo kūrėjas: IVAN KLIUČNIKOV


Kur galima rasti sprendimą: VĮ KVJUD patalpose ir locmanu kateryje

Kodėl?

Esant nepalankioms oro sąlygoms bei nuo 2020 m. prasidėjus pandemijai, šis sprendimas išrastas (surastas) siekiant užkardyti pandemijos plitimą (laivų įgūlos labai jautrios COVID-19 virusui), užtikrinti stabilų uosto darbą ir saugią laivybą Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste (būna tokių meteorologinių sąlygų, kad locmaniniai kateriai neturi fizinės galimybės išplaukti į jūrą dėl bangų aukščio ar stipraus vėjo). Esant nepalankioms hidrometeorologinėms sąlygoms, uosto locmanai (laivo kapitonui sutikus), teikė nuotolinio laivų vedimo paslaugas.

Kaip?

Kai locmanas dėl pandemijos, prastų hidrometeortologinių sąlygų ar kitų svarbių priežasčių negali patekti į laivą, tuomet, jūroje perdavus į laivą nuotolinio laivo vedimo įrangą, locmanas laivą nuotoliniu būdu įveda į uostą pro įplaukos vartus iki krantinės, kur jo švartavimą perima krante esantis kitas locmanas.
Laivo išplaukimo atveju, viskas vykdoma atvirkštine tvarka.

Kuo išskirtinis?

Sprendžiami žmonių saugumo, sveikatos, laivų vedimo į uostą operatyvumo klausimai,
papildomai šis sprendimas leidžia sumažinti išmatematųjų dujų emisijas (locmaniniai laivai neišplaukia į jūrą įsodinti locmaną į laivą ir atvirkščiai).
Ateityje planuojama patobulinus sprendimą techniškai visus laivus atplaukusius į
Klaipėdos uostą įvesti tik nuotoliniu būdu,. Taip būtų sutaupyta apie 20 tūkst. t kuro, kas sumažintų CO2 emisiją apie 50 tūkst. t. bei užtikrintų tvaresnę veiklą laivyboje.