Polltix.co | Skaitmeninis knygnešys

Polltix.co

34
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Donara Barojan, Matas Šeimys ir Dovilė Meliauskaitė
Kategorija: Valdžia ir piliečių įsitraukimas


Kur galima rasti sprendimą: https://polltix.co/

Kodėl?

Pilietinių technologijų platforma „Polltix“ sprendžia vieną aktualiausių iššūkių šių dienų demokratijose - nepasitikėjimą demokratinėmis institucijomis. Lietuvoje tik 14% piliečių pasitiki Seimu ir tik 25% vyriausybe. Mūsų misija - stiprinti demokratiją. To siekiame įnešdami daugiau atskaitingumo į Lietuvos politinį gyvenimą ir padėdami sukurti tvirtesnį ryšį tarp viešojo sektoriaus ir jų atstovaujamų bendruomenių.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

www.Polltix.co yra internetinė platforma, kurioje viešasis sektorius sužino piliečių nuomones, o piliečiai gali lengvai pasidalinti savo nuomone su skirtingais viešojo sektoriaus atstovais vienoje vietoje.

„Polltix“ suteikia galimybę politikams ir viešojo sektoriaus organizacijoms tiesiogiai apklausti piliečius atliekant vieno klausimo viešąsias konsultacijas ir po kiekvienos konsultacijos pasidalinti atsiliepimais su respondentais, kaip viešoji konsultacija paveikė sprendimų priėmimą tuo klausimu. Iki šiol pilietiškumo srityje trūko internetinių įrankių, o socialinės medijos vis mažiau patrauklios politinėms diskusijoms. Per pandemiją tapo akivaizdu, kad piliečiams ir viešajam sektoriui būtinos internetinės priemonės. Todėl siūlome naują pilietinio įtraukimo būdą, kuriuo naudojasi vis daugiau viešojo sektoriaus atstovų ir piliečių.

„Polltix“ pradėjo veikti 2020 m. spalio mėn. ir pritraukė 30 Lietuvos viešojo sektoriaus atstovų ir organizacijų, tarp jų ir 15 Seimo narių bei dvi ministerijas. „Polltix“ turi 60 000 naudotojų, kurie reguliariai dalyvauja viešosiose konsultacijose. Esame didžiausia civic tech iniciatyva Lietuvoje.

64% „Polltix“ vartotojų teigia pasitikintys viešojo sektoriaus atstovais, kurie konsultuojasi su visuomene labiau nei tais, kurie to nedaro. Piliečiams „Polltix“ yra mažai pastangų reikalaujančio aktyvizmo vieta, kur vos keliais paspaudimais jie gali pasidalinti savo nuomone su norinčiais įsiklausyti viešojo sektoriaus atstovais. Daug investuojame į visų savivaldybių, amžiaus grupių ir politinių pažiūrų piliečių pritraukimą. Dabartiniai „Polltix“ vartotojai atspindi Lietuvos demografinę struktūrą pagal amžių, lytį vietą ir politines pažiūras. Be to, įtraukiame ir užsienio lietuvius, kurių dažnai pasigendama Lietuvos politinėse diskusijose.

Kuo išskirtinis?

Mus nuo kitų civic tech iniciatyvų išskiria trys unikalios funkcijos. Pirma, visos mūsų viešosios konsultacijos turi reprezentatyvumo rodiklį, kuris parodo kaip gerai rezultatai iš tikrųjų atspindi tikrąją apklaustos bendruomenės nuomonę. Daug civic tech iniciatyvų yra kritikuojamos dėl pernelyg mažo dalyvių skaičiaus, kuris paveikia reprezentatyvumą. Polltix atsakas - viešųjų konsultacijų reklama ir sklaida skaitmeninėse medijose - mes ruošiame socialinių medijų reklamas, dirbame su žiniasklaidos portalais, kad mūsų rengiamose viešosiose konsultacijose sudalyvautų kuo daugiau piliečių.

„Polltix“ taip pat leidžia viešajam sektoriui po kiekvienos viešosios konsultacijos išsiųsti grįžtamojo ryšio žinutę respondentams apie tai, kaip jų balsai ir komentarai paveikė sprendimų priėmimą arba ką viešasis sektorius ketina daryti toliau. Tai sukuria efektyvų bendravimo su piliečiais būdą. Be to, respondentai palieka balsą pagrindžiančius komentarus, kuriuos mes perduodame savo viešojo sektoriaus klientams.

Video nuoroda: https://youtu.be/gEi2_VO4kV4?t=1400

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą
  • http://graph.facebook.com/1391837031301748/picture
  • http://graph.facebook.com/5161241243924240/picture
  • http://graph.facebook.com/5953895194627325/picture
  • http://graph.facebook.com/5146890085432686/picture
  • http://graph.facebook.com/5418392484873927/picture
  • http://graph.facebook.com/2180054602150097/picture
  • http://graph.facebook.com/2536856389785256/picture
  • http://graph.facebook.com/10229413104698984/picture