Viešojo sektoriaus IT sistemų kūrimo gidas | Skaitmeninis knygnešys

Viešojo sektoriaus IT sistemų kūrimo gidas

2
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Simonas Žilinskas - Inta ir Rugilė Skvarnavičiūtė (Kurk Lietuvai - EIMIN)
Kategorija: Valdžia ir piliečių įsitraukimas


Kur galima rasti sprendimą: https://gidas.super.site/

Kodėl?

Lietuvos viešajam sektoriui sunkiai sekasi pirkti IT sistemas. Dažnai valstybės tarnautojai norintys nusipirkti IT įrankį atnešiantį naudos institucijai ar jos paslaugų gavėjams privalo įkopti į aukštus teisės aktų ir procedūrų kalnus, o užlipus dažniausiai rezultatas būna prastesnis nei tikėtąsi. Siektina, kad valstybės tarnautojas norintis prisidėti prie institucijos efektyvinimo mažiau laiko praleistų aiškinantis procedūrų reglamentavimą, o daugiau dėmesio skirtų būsimos sistemos kokybės užtikrinimui.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

Sukūrėme IT viešųjų pirkimų įrankių dėžutę ir gidą internetinio puslapio formatu. Mūsų sprendimas sparčiai palydi valstybės tarnautoją per privalomąsias procedūras ir pateikia tikslingus metodologinius patarimus sistemos inicijavimo, pirkimo, kūrimo, palaikymo ir net likvidavimo etapuose. Tad gidas ne tik padeda greičiau “praeiti pro formalumus”, tačiau ir paskatina naudoti gerąsias IT sistemų kūrimo metodologijas, kurias surinkome iš IT sektoriuje pirmaujančių Lietuvos ir užsienio viešojo sektoriaus institucijų.

Kuo išskirtinis?

Mūsų įrankių dėžutės patrauklumas slypi jos paprastume. Gidas komplikuotą metodologinę informaciją pateikia prieinamai, o metodologijų praturtinimas praktiniais pavyzdžiais ir video paaiškinimais prisideda prie puslapio naudingumo jo naudotojams. Kurdami įrankių dėžutę taip pat atsižvelgėme į “specialiąsias” situacijas, kuriose valstybės tarnautojai gali pasimesti. Pavyzdžiui pasidaliname patarimais kaip elgtis jei sistemą būtina sukurti labai greitai - situacija su kuria viešasis sektorius susidūrė pandemijos pradžioje ir ne visada žinojo kokią IT pirkimų strategiją pasirinkti.

Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=PsQthSltOCc&t=110s

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą
  • http://graph.facebook.com/5535695729773788/picture