Virtualios parodos | Skaitmeninis knygnešys

Virtualios parodos

Sprendimo kūrėjas: KTU, Virtualiosios realybės laboratorija
Kategorija: Mokymasis ir švietimas


Kur galima rasti sprendimą: https://technorama.ktu.edu/

Kodėl?

Prieš pora metų turėjome COVID situaciją, kai parodos negalėjo vykti gyvai. Tuomet atsirado virtualūs parodų pristatymai panašūs į tą, kurį dabar ir pristatome. Pasibaigus COVID gyvenimas negrįžo į priešpandeminę situaciją. Virtualios parodos įgavo naują prasmę - jos leidžia nepriklausomai nuo laiko ir vietovės peržiūrėti parodos eksponatus.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

Mūsų sprendimas suteikia virtualią aplinką, virtualų pastatą, kuriame galima eksponuoti parodos eksponatus. Parodos eksponatus galima eksponuoti video formatu, paveiksliukais, trimačių modelių formatu ir žaidimais. Visas eksponatų rinkinys (paveiksliukai, modeliai, žaidimai) pristatomas virutalios parodos stende. Bendroje aplinkoje pristatomi ir parodos eksponatai ir rėmėjų stendai. Virtualiosios parodos lankytojai gali pasivaikščioti po virtualų pastatą ir aplankyti kiekvieną stendą. Jei lankytojas pasiklystų, jam pagalbą visuomet suteiks virtualusis palydovas, kuris leis lengvai prieiti prie pageidaujamo eksponato.

Kuo išskirtinis?

Sprendimas išskirtinis tuo, kad parodai suteikiama fotorealistinė trimatė aplinka, kurią galima naudoti naršyklėse. Ateityje planuojame šią aplinką pritaikyti ir virtualiąjai realybei. Kadangi ši aplinka skirta naršyklei, ją galima adaptuoti mokymosi aplinkoms ir tokioje aplinkoje leisti mokytis mokiniams. Šis sprendimas buvo panaudotas KTU bei LSMU parodoms ir pademonstravo, jog parodas įmanoma organizuoti ne tik gyvai, o atsiradus galimybei tai padaryti - išplėsti parodas ir prailginti jų gyvavimą virtualioje aplinkoje.

Video nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=N1k-qJFtbRo

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą