UAB „TeleSoftas“
Virtualios realybės sprendimas „Inner Child“
2018

Kur galima rasti sprendimą: Sprendimo demo programinė įranga – „TeleSofto“ būstinėje Kaune.

Kodėl ir kaip?

Virtualios realybės sprendimas „Inner Child“ – psichologams ir psichoterapeutams skirtas sprendimas darbui su fobijomis klinikinėje praktikoje. Demonstracinė (demo) VR „Inner Child“ sprendimo versija pritaikyta aukščio baimei įveikti. Taikant sprendimą, inscenizuojama situacija – siūloma virtualiai pasivaikščioti ant „One World Trade Center“ komplekso pastato stogo Niujorke. Virtualioje realybėje paciento dėmesį nukreipia vaiko avataras, sąveikaujantis su paciento vidinio vaiko ego būsena Vaiko avataras žaidžia ir bendrauja, padeda atsipalaiduoti, nukreipti dėmesį nuo baimę keliančios situacijos. Vaiko avataro elgesys kontroliuojamas psichologo ar psichoterapeuto, jį pritaikant prie paciento elgesio seanso metu. Su baimėmis kovojama keičiant giliai įsitvirtinusius, dažnai ankstyvoje vaikystėje susiformavusius, įsitikinimus. https://www.youtube.com/watch?v=LGVYjcFQjEY&t=5s Daugiau: https://www.digitaltrends.com/cool-tech/vr-skyscraper-face-fear-of-heights/ https://www.techradar.com/news/how-my-child-avatar-and-a-htc-vive-helped-me-face-my-fear-of-heights

Kuo išskirtinis?

Praktikoje pritaikant sprendimą „Inner Child“, pacientas susitinka su aukščio baime, o tuo metu jį stebi gydytojas. Jis seka prietaiso pateikiamus streso parametrus – nuolat vertinami akių judesiai, širdies plakimas, odos temperatūra, išskiriamas prakaitas. Analizuodamas žmogaus reakcijas, gydytojas realiu laiku virtualioje realybėje modeliuoja vis sudėtingesnes situacijas. Parametrus galima palyginti su ankstesniais seansais, analizuojant paciento progresą, taip pat jie naudojami kitose konsultacijose. Taip palengva per tam tikrą laiką gydomos paciento turimos baimės. Iki šiol vienam sutrikimų – aukščio baimei – gydyti taikomas kognityvinės-elgesio terapijos metodas, vaistiniai preparatai, tačiau tokie gydymo metodai efektyvūs ne visiems pacientams. Kuriant „Inner Child“, su išmanių ir inovatyvių sprendimų bendrovės „TeleSoftas“ specialistais dirbo medicinos ekspertai ir Bergeno universiteto docentė, psichologė Audronė Miškinytė. Šis unikalus lietuvių kompanijos ir mokslininkų sukurtas sprendimas paremtas transakcinės analizės teorijos elementais. Pastarasis metodas jau plačiai taikomas psichologijoje, tuo tarpu jo veiksmingumas virtualioje realybėje šiuo metu aktyviai tiriamas mokslininkų visame pasaulyje dėl teigiamų rezultatų praktikoje. Demonstracinė „Inner Child“ versija 2018 vasario mėnesį pristatyta pasaulinėje mobiliųjų technologijų parodoje „Mobile World Congress“ Barselonoje, kur sulaukė daug pozityvių reakcijų. Virtualiu sprendimu „Inner Child“ susidomėjo Lietuvos skaitomiausi naujienų portalai ir užsienio (pvz.: „Digital Trends“, Deutsche Welle, „Tech Radar“, „Android Headlines“ ir kt.) žiniasklaida.


Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Būtinieji slapukai įdiegiami automatiškai ir jiems nėra reikalingas Jūsų sutikimas. Taip pat galite sutikti ir su kitų slapukų naudojimu. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.