Virtualios realybės turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką | Skaitmeninis knygnešys

Virtualios realybės turas po Grabijolų kaimą ir Grabijolų pažintinį taką

Sprendimo kūrėjas: Elektrėnų savivaldybės viešoji biblioteka
Kategorija: Kultūra ir turizmas


Kur galima rasti sprendimą: https://play.google.com/, https://grabijola bei virtualios realybės akiniuose Elektrėnų bibliotekoje, https://grabijola bei virtualios realybes akiniuose Elektrenu bibliotekoje

Kodėl?

Norime virtualių akinių pagalba pristatyti vieną gražiausių Lietuvoje etnografinį, gatvinį-rėžinį Grabijolų kaimą, kitaip dar vadinamą "gyvuoju muziejumi". Tai vienas iš keleto tokių kaimų visoje Lietuvoje, kuris išlaikė senovinę architektūra ir jame vis dar gyvena žmonės. Siekiame garsinti savo kraštą, viešinti savo krašto kultūros paveldo vertybės, populiarinti kultūrinį turizmą, suteikti galimybes keliauti virtuliai tiems, kurie dėl sveikatos ar kitų problemų, negali fiziškai keliauti.

Sprendimo technologinis pagrindas:

Kaip?

Mes sukūrėmė virtualios realybės turą po vieną gražiausių Lietuvos kaimų - etnografinį Grabijolų kaimą ir šalia jo esantį pažintinį taką. Virtualų turą galima atsisiųsti iš GoglePlay adresu bit.ly/grabijolaiVR, jeigu turite namuose VR akinius arba internete adresu bit.ly/grabijolai rasti šio turo web versiją, ji skirta tiems, kurie neturi VR akinių. Taip pat Elektrėnų bibliotekoje (Draugystės g.2, Elektrėnai) rasite 5 virtualios realybės akinius, kuriuose yra įrašytas šis VR turas.
Šis turas ypatingas tuo, kad jo pagalba galite ne tik pasivaikščioti po Grabijolų kaimą bei Grabijolų pažintinį taką, sužinoti kaimo istoriją, pastatų architektūrą, bet ir pasiklausyti vietinių gyventojų pasakojimų apie Grabijolų kaimą, jo žmones ir pan.

Kuo išskirtinis?

Šis sprendimas sukurtas naudojantis šiuolaikinėmis technologijomis, pritaikytas virtualios realybės akiniams (bit.ly/grabijolaiVR), neturintiems VR akinių siūlome web versiją (bit.ly/grabijolai). Šis VR turas yra vertingas dėl to, kad leidžia pakeliauti po vieną gražiausių Lietuvos kaimų neišeinant iš namų, trai ypač buvo aktualu karantino laikotarpiu bei asmenims, kurie turi judėjimo problemų. Šis VR turas dar išskirtinis tuo, kad jame užfiksuoti Grabijolų gyventojų pasakojimai apie Grabijolų kaimą, jo istoriją bei gyventojus.

1 2 3 4 5   Įvertinimas
*Norėdami balsuoti per Facebook prieigą
*Jūs jau balsavote už šį projektą