#walk15 | Skaitmeninis knygnešys

#walk15

92
Lankytojų simpatijos
Sprendimo kūrėjas: Vlada Musvydaitė


Kur galima rasti sprendimą: https://walk15.lt

Kodėl?

Žemo fizinio aktyvuvo, tvaraus judumo ir išmetamo CO2 kiekio mažinimo.

Kaip?

Mobilioji programėlė #walk15 motyvuoja daugiau vaikščioti, o sukauptus žingsnius iškeisti į žingsnių nuolaidą. Programėlėje atvaizduojami kiekvienos dienos nueiti žingsniai. Dalyviai kviečiami dalyvauti įvairaus pobūdžio privačiuose ir viešuose žingsnių iššūkiuose, kurių tikslas – suburti, motyvuoti ir skatinti fizinį bendruomenių narių aktyvumą, o COVID-19 pandemijos kontekste – veikti ir išlaikyti tarpusavio ryšį pagal principą „Vieni, bet kartu“.

Programėlėje sukurtas ir dar vienas specialus funkcionalumas – virtualių medžių auginimo funkcija, padedanti paprastai spręsti tvaraus judumo bei CO2 mažinimo problemą. Programėlės vartotojai kviečiami daugiau vaikščioti ir mažiau važiuoti automobiliu, taip prisijungiant prie virtualių medžių auginimo. Medžių auginimas paremtas vieno automobilio vidutiniškai išmetamu CO2 kiekiu. Nuvažiuodami lengvuoju automobiliu vieną kilometrą vidutiniškai išmetame 180 gramų CO2. Norint sugerti šį išmetamą CO2 kiekį reikalingi net 5 medžiai. Todėl #walk15 siūlo tą vieną kilometrą, arba 1400 žingsnių, nueiti pėsčiomis ir taip užauginti 5 virtualius medžius!

Kuo išskirtinis?

Tai vienintelis virtualus ir interaktyvus įrankis Lietuvoje, leidžiantis žingsnius konvertuoti į virtualius medžius (edukacinę metodiką, iliustruojančią individualiai kiekvieno žmogaus kuriamą poveikį aplinkai). Šios funkcijos dėka šių metų rugsėjį bendradarbiaujant su draudimo paslaugas teikiančia bendrove ERGO bus pasodinta ir pirmoji tikrų ąžuolų giraitė, užauginta vaikštant. Šio projekto idėjos pagrindas – virtualių medžių konvertavimas į tikrus medžius.

Mobiliosios programėlės #walk15 aktualumą iliustruoja ir nuolat sparčiai augantis vartotojų skaičius – „Health&Fitness“ kategorijoje 2020 ir 2021 metais užėmė pirmą vietą. Rugsėjį startuoja atsiskaitymas su žingsnių nuolaida už vaisius ir daržoves bei kitus sveikatai palankius produktus naudojant #walk15 žingsnių piniginę prekybos tinklo „IKI“ parduotuvėse. Mobiliąją programėlę naudoja per 205 000 vartotojų Lietuvoje ir pasaulyje. Nuo šių metų sausio mėnesio sukurtas bendruomenių veiklos principas „Vieni, bet kartu“ daugiau nei 400 įmonių leido inicijuoti saugias sveikatingumą, darnų judumą bei tvarumą skatinančias ėjimo iniciatyvas – privačius žingsnių iššūkius.